Prelegenci 2024

 

Prelegenci i paneliści XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości

 

ARKADIUSZ BOREK

Założyciel i prezes zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomościami. Od 2009 r. Prezydent Federacji Gospodarki Nieruchomościami. Od 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami. Od 2016 r. współpracownik Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wykładowca na uczelniach wyższych. Główny inicjator i współzałożyciel Spółdzielni Energetycznej HELIOS. Autor i współautor ponad 300 specjalistycznych programów mieszkaniowych, restrukturyzacji firm, analiz, ekspertyz i opracowań strategicznych przeznaczonych dla branży nieruchomościowej, sektora energetycznego oraz samorządowego.


MAREK BRYX

Profesor w Szkole Głównej Handlowej, były wiceminister infrastruktury, były prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, pierwszy dyrektor Warszawskiego Biura Programu ONZ do spraw Osiedli Ludzkich, w latach 2003–2007 doradca INTA ds. polityki mieszkaniowej, od 2007 r. członek zarządu INTA, od 2008 do 2016 r. prorektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ds. rozwoju. Autor ponad 200 publikacji naukowych poświęconych rynkowi nieruchomości, polityce mieszkaniowej i rewitalizacji.


SEWERYN CHWAŁEK

Właściciel firmy Expert Dom i założyciel Wspolnota.online. Jest prawnikiem i autorem licznych publikacji na temat wspólnot mieszkaniowych („Rzeczpospolita”, „Gazeta Prawna”, „Wspólnota Mieszkaniowa” „Administrator i Menedżer Nieruchomości” ).

/zdjęcie: „Gazeta Wrocławska”/

 

 

 


JACEK JANAS

Wykładowca akademicki, biegły sądowy i prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarzadców Nieruchomości. Licencjonowany zarządca nieruchomości (licencja Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nr 16234).

Zarządza wspólnotami mieszkaniowymi, udziela konsultacji z zakresu stosunków właściciel-wspólnota mieszkaniowa. Zarządza również najmem.

 


JOLANTA JANASIK

Prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych.

 

 

 

 

 

 


JAROSŁAW KOWSZUK

Prawnik oraz licencjonowany zarządca nieruchomości. Koordynator ds. wspólnot mieszkaniowych w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów w Warszawie.

Redaktor naczelny czasopisma „Biegły Sądowy”, a także ekspert i autor czasopisma „Administrator i Menedżer Nieruchomości”.

 

 

 


ELŻBIETA LIBERDA

Radca prawny, inwestor. Właścicielka kancelarii radcy prawnego, biura nieruchomości i spółek inwestycyjnych. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, udziałach, trudnych nieruchomościach, podziale majątku i spadków. Wykłada w Polskiej Akademii Nauk, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na studiach MBA Nieruchomości uczelni ASBIRO. Ekspert prawny Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości oraz konsultant Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Świadczy doradztwo prawno-inwestycyjne z pełnym due diligence nieruchomości, optymalizacją ryzyk i maksymalizacją zysków. Wspiera inwestorów, fliperów, deweloperów i pośredników.


ANDRZEJ RAJKIEWICZ

Specjalizuje się w zagadnieniach finansowania termomodernizacji budynków, autor szeregu publikacji w tej dziedzinie. Związany z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A. od 1997 roku, gdzie koordynuje dział audytingu energetycznego oraz kieruje projektami współpracy międzynarodowej. W wyniku działań agencji, już ponad 1300 wspólnot mieszkaniowych w Warszawie przeprowadziło termomodernizację budynków.


ADAM RUSIŁOWICZ

Prawnik wiele lat związany z organizacjami konsumenckimi, był m.in. kierownikiem ds. prawnych w Fundacji Konsumentów. Doświadczenie budował na sporach konsumentów z deweloperami i wykonawcami robót budowlanych, obsługiwał też przedsiębiorców zorientowanych na inwestycje w nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe.

W kancelarii Ryszewski Szubierajski odpowiada za obsługę wspólnot mieszkaniowych oraz klientów indywidualnych. Regularnie publikuje w prasie artykuły o tematyce związanej z nieruchomościami i sprawami konsumenckimi.


EUGENIA ŚLESZYŃSKA

Wieloletni wykładowca specjalizujący się, zgodnie z wyższym wykształceniem uniwersyteckim, w tematyce rynku nieruchomości, w tym także w zakresie ekonomiki budownictwa i specyfiki różnych podmiotów rynku nieruchomości – i w tym zakresie doradca rynku nieruchomości. Autor wielu publikacji dotyczących aspektów prawnych, podatkowych i finansowych podmiotów działających na rynku nieruchomości, w tym wspólnot mieszkaniowych, oraz książek.