Prelegenci

JUSTYNA GLUSMAN

Dyrektor zarządzająca w Stowarzyszeniu Fala Renowacji promującym renowację energetyczną budynków w kontekście walki z kryzysem klimatycznym, zjawiskiem ubóstwa energetycznego, a także jako odpowiedź na potrzebę wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Zajmuje się rozwojem regionalnym, programowaniem funduszy unijnych i tematyką zrównoważonego rozwoju; działa społecznie na rzecz lepszej przestrzeni miejskiej. Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego oraz Rady Ekspertów THINKTANK oraz Komisji Ekspertów Klimat i Przestrzeń działającej przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.


KRZYSZTOF MARKOWSKI

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

 

 

 


ANDRZEJ RAJKIEWICZ

Specjalizuje się w zagadnieniach finansowania termomodernizacji budynków, autor szeregu publikacji w tej dziedzinie. Związany z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A. od 1997 roku, gdzie koordynuje dział audytingu energetycznego oraz kieruje projektami współpracy międzynarodowej. W wyniku działań agencji, już ponad 1300 wspólnot mieszkaniowych w Warszawie przeprowadziło termomodernizację budynków.


EUGENIA ŚLESZYŃSKA

Wieloletni wykładowca specjalizujący się, zgodnie z wyższym wykształceniem uniwersyteckim, w tematyce rynku nieruchomości, w tym także w zakresie ekonomiki budownictwa i specyfiki różnych podmiotów rynku nieruchomości – i w tym zakresie doradca rynku nieruchomości. Autor wielu publikacji dotyczących aspektów prawnych, podatkowych i finansowych podmiotów działających na rynku nieruchomości, w tym wspólnot mieszkaniowych, oraz książek.